Klinika Biały Kamień 3 Warszawa

Bezpłatne badania USG piersi

Rak piersi – bezpłatne badania USG piersi
i konsultacje specjalistów

Klinika Biały Kamień zaprasza kobiety
z grupy zwiększonego ryzyka w wieku 25-49 lat

 

Onkolodzy alarmują, że wykrywalność raka piersi spadła w ostatnich miesiącach aż o około 35 proc! Przyczyną jest cały zespół zjawisk związanych z epidemią COVID19: ograniczenia w poruszaniu się, chaos w służbie zdrowia, opór części pacjentek przed korzystaniem z tele-porad. Według ekspertów prowadzi to do zmniejszenia szans na przeżycie wielu kobiet, ponieważ nowotwory będą wykrywane na bardziej zaawansowanym poziomie rozwoju i ich leczenie będzie znacznie trudniejsze.

 

Nawiązując do akcji edukacyjnej „Rak nie poczeka na koniec epidemii”,(https://www.onkonet.pl/n_n_rak_nie_poczeka.php), Klinika Biały Kamień zamierza przebadać nieodpłatnie do końca roku kilkadziesiąt kobiet. Pacjentki będą mogły skorzystać z pomocy specjalistów naszego Centrum Diagnostyki i Leczenia Zmian w Piersiach.

 

– Jesteśmy kliniką prywatną, jednak dyskusja na temat akcji „Rak nie poczeka..” skłoniła nas do podjęcia działań non-profit – mówi dr Krzysztof Nowosad, chirurg onkolog, dyrektor medyczny Kliniki Biały Kamień. – Jedna z pań napisała w komentarzu na Instagramie, że epidemia wywróciła system publicznej służby zdrowia do góry nogami, tymczasem wielu osób nie stać na badania prywatne. Potwierdziły to natychmiast inne użytkowniczki. Postanowiliśmy więc włączyć się do społecznej kampanii profilaktyki nowotworów, by wesprzeć takie osoby – tłumaczy.

 

Nasze działania rozpoczniemy 15.10. br., w Europejskim Dniu Walki z Rakiem Piersi.

Zapraszamy do kontaktu kobiety:

  • w wieku 25-49 lat,
  • z grupy ryzyka, czyli te, u których mamy, siostry lub babci wystąpił nowotwór piersi,
  • nie będące w ciąży i nie karmiące piersią.

Najlepiej przebadać się w pierwszych 10 dniach cyklu miesiączkowego.

 

Do końca roku,   we wtorki i środy,  będziemy bezpłatnie konsultować  i  wykonywać  badania USG piersi i okolicznych węzłów chłonnych. Napisz do nas na adres: rejestracja@klinikabialykamien.pl
W mailu należy podać informację, u kogo z członków rodziny i kiedy wystąpił rak piersi.

 

Ta strona używa plików cookies dla poprawy wrażeń użytkownika. Zakładamy, że to akceptujesz, ale jeśli nie, możesz to zmienić. Akceptuję Czytaj więcej