Klinika Biały Kamień 3 Warszawa

Chirurgia Laserowa – Laser Fraxel CO2

W chirurgii laserowej wykorzystujemy laser CO2 o dł. fali 10 600 nm. Laser CO2 to laser, którego światło jest niewidzialne, o długości fali 10,600 nm. Jego reżim pracy ciągłej (moc) wynosi 30-100W, impulsowej 10-600 mikrosekund i 0,25 J oraz częstotliwości do 1 kHz. Światło lasera CO2 jest bardzo dobrze pochłaniane przez wodę.

 

Efekty
  • usuwa włókniaki,
  • usuwa naczyniaki rubinowe,
  • usuwa brodawki wirusowe (kurzajki),
  • usuwa brodawki narządów płciowych (kłykciny kończyste),
  • likwiduje niektóre znamiona barwnikowe (tzw. pieprzyki),
  • usuwa tatuaże i niektóre blizny,
  • usuwa narośla skórne,
  • zamyka naczynia krwionośne do średnicy 0,5 mm,
  • zmniejsza krwawienie, przyspiesza czas gojenia ran, sterylizuje tkankę.

 

Zasada działania

Odparowanie wiązką światła laserowego – w zależności od głębokości i wielkości zmiany chorobowej może być wykonywane przy użyciu różnych trybów pracy lasera (normalpuls, superpuls lub ultrapuls). W momencie zetknięcia się wiązki lasera z uwodnioną tkanką chorobową dochodzi do jej bezkrwawego odparowania. Zabiegowi towarzyszy zamknięcie naczyń limfatycznych i krwionośnych. Miejsce po odparowaniu następnego dnia pokrywa się powierzchownym brązowym strupkiem.

Przed przystąpieniem do zabiegu podawany jest preparat znieczulający. To najmniej przyjemny etap zabiegu w szczególności gdy zmiana chorobowa znajduję się w miejscu mocno unerwionym. W przypadku usuwania zmian bardzo powierzchniowych np. brodawki płaskie, naczyniaki rubinowe) znieczulenie nie jest konieczne. W takiej sytuacji podczas zabiegu odczuwa się ciepło i delikatne pieczenie.

 

Przebieg zabiegu

Na usuwaną narośl lekarz kieruje promień lasera, który działa z niezwykłą precyzją. Bezkontaktowość zabiegu i towarzysząca mu w miejscu naświetlania wysoka temperatura zapewniają jego sterylność. W przeciwieństwie do innych metod (chirurgia lub kriochirurgia) w czasie zabiegu cały czas widoczna jest stopniowo odparowywana zmiana. Dlatego zakres zabiegu jest zawsze ograniczony do niezbędnego minimum.

Do laserowego usuwania zmian mogą być poddani pacjenci w każdym wieku, również dzieci i kobiety w ciąży. Podczas usuwania dużych zmian skórnych zabieg przeprowadzany jest w znieczuleniu miejscowym.

 

Efekty po zabiegu

Po wykonanym zabiegu mogą pojawić się niewielkie ranki, które należy myć wodą z mydłem oraz dezynfekować preparatem zalecanym przez lekarza. W przypadku usunięcia dużych zmian należy stosować plaster z opatrunkiem przepuszczającym powietrze. Jeśli istnieje konieczność powierzchniowe strupki na twarzy i szyi można pokryć delikatnym makijażem. Sam proces gojenia może trwać od kilku dni do 3-4 tygodni. Należy pamiętać, że nie należy opalać tych miejsc skóry ze względu na ryzyko przebarwień świeżo utworzonego naskórka.

 

Wykonujemy również drobne zabiegi chirurgiczne.

 

Zapraszamy na zabiegi chirurgii laserowej do naszych znakomitych specjalistów:

dr n. med. Krzysztof Nowosad – specjalista chirurgii ogólnej

lek. Marianna Feduniw – specjalista dermatologii

 

CENNIK:

cena zawiera opłatę sanitarną gwarantująca państwu oraz naszemu personelowi bezpieczeństwo w czasie pandemii

Konsultacja chirurgiczna/dermatologiczna dot. wycięcia zmiany 100,00 zł
usunięcie zmiany skórnej laserem (do trzech zmian) 300,00 zł

 

Zapraszamy na konsultację oraz zabiegi.

 

Ta strona używa plików cookies dla poprawy wrażeń użytkownika. Zakładamy, że to akceptujesz, ale jeśli nie, możesz to zmienić. Akceptuję Czytaj więcej