Klinika Biały Kamień 3 Warszawa

Hymenoplastyka – odtwarzanie błony dziewiczej

 

Zabieg mający na celu odtworzenie błony dziewiczej. Cały zabieg polega na zszyciu fałdów pozostałych po błonie dziewiczej. Do zabiegu wykorzystujemy szwy rozpuszczalne, co daje nam przywrócenie niemal naturalnego wyglądu i oporu nietkniętej błony dziewiczej.

Taki zabieg nie ma żadnych przeciwwskazań do jego wykonania.

Jaki jest efekt?

Zostaje odtworzona błona co przy stosunku płciowym skutkuje tym, że partner odnosi wrażenie obecności błony dziewiczej (tzn. opór, lekkie krwawienie przy stosunku).

Z anatomicznego punku widzenia, błona dziewicza nie ma żadnego znaczenia. Zgodnie z uwarunkowaniami społeczno-kulturowymi posiadanie błony dziewiczej uchodzi za wartość. Należy jednak zwrócić uwagę, że niektóre kobiety chcą po prostu sprawić radość swojemu partnerowi i powtórzyć z nim ceremoniał nocy poślubnej. Medycyna zna również przypadki dziewcząt, które urodziły się z brakiem lub dużym niedorozwojem błony dziewiczej. Niestety są również kobiety, które padły ofiarą gwałtów. Jest to przestępstwo, o którym bardzo trudno zapomnieć i  stąd coraz więcej ofiar decyduje się na zabieg hymenoplastyki. To sprawia, że kobiety odzyskują pewność siebie, czują się moralnie czyste i mają większe szanse, by zapomnieć o koszmarze i odzyskać równowagę psychiczną.

Ta strona używa plików cookies dla poprawy wrażeń użytkownika. Zakładamy, że to akceptujesz, ale jeśli nie, możesz to zmienić. Akceptuję Czytaj więcej