Klinika Biały Kamień 3 Warszawa

Laserowe leczenie nietrzymania moczu

 

Dolegliwości wynikające z nietrzymania moczu są konsekwencją nieprawidłowej pracy mięśnia dna miednicy mniejszej (mięśni Kegla), które odpowiedzialne są właśnie m.in. za utrzymanie moczu w pęcherzu moczowym. Wraz z upływem lat siła mięśnia słabnie. Duży wpływ na mięsień Kegla również mają przebyte ciąże, infekcje, niektóre leki lub mikro urazy, co objawia się mimowolnym popuszczaniem moczu.

Na czym polega zabieg laserowego leczenia nietrzymania moczu?

Przy zabiegu wykorzystywany jest laser, który powoduje wzmacnianie powięzi wewnątrz-miedniczej, ścianek pochwy oraz obszaru ujścia cewki moczowej. Światło wytwarzane za pomocą lasera stymuluje włókna kolagenowe śluzówki prowadząc do ich namnażania i wzmocnienia. Tkanki poddane zabiegowi obkurczają się, co prowadzi do nachylenia cewki moczowej i przywrócenia jej normalnej funkcjonalności.

Powyższa metoda jest najmniej inwazyjną i najdokładniejszą metodą leczenia wysiłkowego nietrzymania moczu u kobiet. W stosunku do innych metod powyższa ma wiele zalet. Najważniejszą z nich jest Twoje bezpieczeństw, komfort i to, że nie potrzebujesz znieczulenia, ponieważ leczenie jest bezbolesne.

Kogo najczęściej dotyczy?

– kobiet, które rodziły więcej niż raz – 80%

– kobiet w okresie menopauzy, po 45 roku życia – 80%

– osoby po zabiegach operacyjnych układu moczowo-płciowego

– pacjentów z kamicą nerkową oraz cukrzycą

– pacjentów ze stwardnieniem rozsianym

– pacjentów po udarze mózgu

– osoby z problemami bólowymi w obrębie kręgosłupa

– osoby otyłe

Jakie są efekty zabiegu?

– przywrócenie napięcia i sprężystości mięśni dna miednicy oraz górnej ściany pochwy

Ta strona używa plików cookies dla poprawy wrażeń użytkownika. Zakładamy, że to akceptujesz, ale jeśli nie, możesz to zmienić. Akceptuję Czytaj więcej